Šitie na stroji – pomôže aj zabaví

Vyšívacie stroje - výšívanie nebolo nikdy jednoduchšie
Vyšívacie stroje – výšívanie nebolo nikdy jednoduchšie
3. októbra 2016
Quiltovanie - akú má históriu a čo ste o ňom nevedeli?
Quiltovanie – akú má históriu a čo ste o ňom nevedeli?
4. októbra 2016
Show all
Šitie na stroji - pomôže aj zabaví

Šitie na šijacom strojí nie je žiadnou vedou

Na začiatok je najdôležitejšie hlavne začať! To je aspoň 40% úspechu. Nevadí, že sa vám hneď prvý výrobok šitý na stroji nevydarí. Ak sa trochu bojíte, aby ste si drahé látky na šitie hneď nepokazili, použite staršie kusy látok aj so zvláštnymi gýčovými vzormi. Každý máme také doma. Ak nie, určite máte v skrini poličku “toto príde určite ešte do módy” a motivačnú poličku “do tohoto schudnem”, či “toto mi je ľúto zahodiť”. Jednoducho vytiahnite nejakú vec z tejto trojpoličkovej nadčasovej kolekcie a začnite šiť. Pretože milé dámy, nie nakupovanie je najlepší psychológ, ale TVORBA! A šitie na stroji z vás tiež urobí módnu návrhárku na počkanie. 🙂

Čo všetko je potrebné k šitiu na stroji doma a čo všeličo sa dá ušiť?

Ideálne je na začiatok vlastniť základný šijací stroj s pedálom, neskôr si zadovážiť coverlock a overlock. Z ručného náradia budete určite potrebovať nožnice, krajčírsky meter drevený, strihy na šitie a šablóny. Prichystajte si látky na šaty, či iné látky ktoré si len dokážete predstaviť na svojich vysnívaných výrobkoch. Šaty jednoduché, či patchwork určite zvládnete za krátku dobu.

Šitie na stroji

Pred tým ako začnete, je vhodné poznať základné stehy a rozdiely medzi nimi. Nech viete, ktorý z nich je na čo dobrý. Zadný steh, slučkový steh, stonkový steh, endlovací steh, krokvičkový steh, krížikový steh a mnoho iných. Možno sa vám z toľkých druhov zatočí hlava. O to viac sa budete tešiť, keď ich začnete rozlišovať. Prípadne to zistíte počas praxe.

V začiatkoch bude úspech aj to, že vami ušité tričko bude mať správny počet dier a drží po kope. Neskôr si budete vedieť ušiť aj róbu na ples. Vrchol úspechu zažijete, keď sa vás kolegyňa alebo kamarátka spýta, kde ste kúpili tie perfektne sediace nohavice.

Premerajte si svoje “miery ženy” a vykúzlite si originálny a zároveň lacný odev. Už nebudete mať problémy s mierami oblečenia v obchodoch. Staňte sa svojím osobným krajčírom a šite hlavne s radosťou!

Naučíme vás šiť! Prihláste sa na kurz šitia>>>>>