Šitie doma – Nikdy nevyjde z módy

Overlocky - chytré šijacie stroje
Overlocky – chytré šijacie stroje
8. septembra 2016
Šitie krok za krokom - S nami to zvládnete
Šitie krok za krokom – S nami to zvládnete
19. septembra 2016
Show all
Šitie doma - Nikdy nevyjde z módy

Šitie na doma je efektívny spôsob ako šetriť a ušiť si oblečenie a doplnky podľa svojich predstáv

V poslednom čase to vyzerá tak, že sa trochu zmenil trend a ženy prestávajú šiť. Niekoľko rokov dozadu nebolo možné dostať v obchodoch všetko, čo si človek zaumienil a to sa týkalo aj domáceho vybavenia a oblečenia. Voľakedy šili ženy všetko vrátane šitia nohavíc, blúzok, svetrov, šiat, dokonca aj zložitejšie veci ako vetrovky. Ani štopkanie ponožiek nebolo nikomu cudzie. Dnes sa šitia ženy mierne boja alebo nemajú čas. Šitie doma pritom nie je nič zložité, stačí k tomu šijací stroj, trochu zručnosti, látky na šitie a strih.

Šitie doma. Aké ponúka výhody domáce šitie oblečenia?

Dnes je už dostupné azda všetko, na čo si človek spomenie. Šitie odevov doma je zrazu vzácnosť. Často sa ale stáva, že sa kúpené oblečenie rýchlo zničí a následne vyhodí. Niektorým pri konfekcii nesedí rozmer. Módny trh je v súčasnosti enormne veľký, každý rok sa menia trendy obliekania. Vzniká určitá uniformita, kedy sa všetci snažíme byť “in” a tým pádom nosíme pomaly každý to isté. Z dôvodu potreby odlíšiť sa od ostatných sa ľudia, hlavne ženy znova zaujímajú a šitie. Šitie oblečenia je tak znova na vzostupe. Nie z dôvodu nedostatku ako voľakedy, ale z túžby vytŕčať z davu a byť originálnym. Chceme ukázať svoju osobnosť a kreativitu aj prostredníctvom vlastného neokukaného štýlu.

Vravíte, že šiť neviete? Nikdy nie je neskoro učiť sa novým veciam. Začnite napríklad tým, že si budete vedieť vymeniť pokazený a prišiť nový zips na vetrovku. Rýchlou opravou odevov doma ušetríte čas a peniaze, získate nové schopnosti. Uvidíte, ako vás postupne tento skvelý koníček chytí za srdce. Možno budete prekvapení, ako rýchlo ste prešli od všívania zipsu k tomu, že si viete sami ušiť šaty, či ušiť tašku. Nemusíte zostať len pri oblečení. Možno nájdete záľubu v šití textilných šperkov. Prejdete k recyklácií textilu a patchworku. Človek sa tak stáva sám sebe návrhárom. A ak sa o vašich zručnostiach dozvedia aj ostatní, prinesie vám to aj finančné výhody.

Naučte sa s látkami na šaty pracovať u nás a šite doma

Ak nie ste práve samouk, prihláste sa na niektorý z kurzov šitia, kde s vami šijeme od základov. Spolu sa dostaneme od spomínaného zipsu napríklad až k návodu, ako ušiť nohavice. Ukážeme si ako pracovať so strihmi na šaty, či inými strihmi na šitie. Ako šiť bavlnené veci aj ako spracovávať ľahkú tkaninu. Nenechajte vaše špendlíky dlho čakať a hurá do toho!