Vyšívací stroj – čo všetko s ním vyrobíme?

Quiltovanie - akú má históriu a čo ste o ňom nevedeli?
Quiltovanie – akú má históriu a čo ste o ňom nevedeli?
4. októbra 2016
Pätky
Pätky na šijací stroj – na čo je dôležitá?
20. februára 2018
Show all
Vyšívací stroj - čo všetko s ním vyrobíme?

Vyšívací stroj vytvorí tie najkrajšie výšivky

Textilný priemysel sa bez vyšívania nezaobíde. Či už ide o produkty pre domov a interiér alebo fashion svet. Dokonca aj tradičná tvorba využíva v súčasnosti moderné vyšívacie technológie. O reklamných predmetoch nehovoriac. Na čo všetko poslúži vyšívací stroj?

Vyšívací stroj

Vyšívací stroj je ideálna pomôcka pre domáce, ale aj profi krajčírky. Veľakrát sa bez neho nezaobídu. Základom pri tvorbe výrobkov pomocou vyšívacích strojov je dobrá výšivka. Kvalitná výšivka je ovplyvňovaná viacerými aspektami. Kvalitným programovaním sa môže výšivka nielen vizuálne zdokonaliť, ale aj ušetriť dĺžka nití a čas vyšívania. Použitie kvalitných ihiel pri vyšívaní minimalizuje poškodenie materiálu a úchopky vyšívacieho stroja. Ak použijete kvalitné nite do šijacích strojov, zabránite ich trhaniu. Navyše dobré nite vyzerajú na výšivke lepšie a kvalitu zbadáte aj po praní a chemickom čistení. Treba si zaobstarať aj kvalitný podkladový materiál, aby vyšívaná látka v rámčeku nevibrovala, nenaťahovala a neposúvala sa. Materiály, ktoré sa ťažšie upevňujú je možné dočasne prilepiť na podklad. Takto vydržia počas doby vyšívania a neskôr stratia svoju lepivosť alebo sa lepidlo vyperie.

Vyšívanie v ľudovej tvorbe pomocou moderných technológií

Aj také šitie krojov, ktoré naši predkovia voľakedy robili len ručne sa už v dnešnej dobe rieši strojovou výrobou. Pri výrobe krojov napríklad pre folklórny súbor, je ručné vyšívanie organizačne i časovo veľmi náročné. Vyšívacie stroje tak šetria výrobcom krojov čas a pritom nie je narušený typický výtvarný charakter výšivky. Strojové vyšívanie nepredstavuje úplné nahradenie ručnej práce strojovou, ale podstatne odstraňuje najnamáhavejšie, najmenej tvorivé časti výrobného procesu výšivky, tzn. mechanické vpichovanie ihly. Na zhotovení kroja zostáva potom ešte veľa ručnej práce.

Hračky a iné textilné výrobky

Pomocou vyšívacích strojov sa dotvárajú aj bábiky z textilu, či iné textilné hračky. Môžete tak látkovým bábikám vyšiť tváričku, či iné detaily hračiek. Výšivka je vysoko zastúpená aj textilnom a fashion priemysle. Vyšívanie ornamentov a kvetov nebolo nikdy tak jednoduché. Veľakrát by človek už ani nevedel rozlíšiť strojovú výšivku od ručnej práce.

Výšivky pre reklamné účely

Mnoho firiem sa v dnešnej dobe zaoberá vyšívaním reklám, podľa najrôznejších požiadaviek ich klientov. Stačí im dodať predlohu a za pomoci priemyselných vyšívacích strojov vedia vyšiť logá, obrázky, či text. Výšivky je možné vyšiť na  tričká, blúzky, vesty, uteráky, prestierania, posteľné prádlo a podobne. Ďalej je možné vyšívať rôzne motívy na detské oblečenie, znaky, zástavy, suveníry, reklamné predmety, menovky a obrusy.

Opýtajte sa nás na výber vyšívacieho stroja, radi vám pomôžeme >>>>