TRENČÍN MESTO MÓDY – výstava

Pätky
Pätky na šijací stroj – na čo je dôležitá?
20. februára 2018
Show all
TRENČÍN MESTO MÓDY

TRENČÍN MESTO MÓDY

TRENČÍN MESTO MÓDY

TRENČÍN MESTO MÓDY príďte sa pozrieť na výstavu 14.-15.09.2018 do EXPO CENTER v Trenčíne, navštívte náš stánok a zapojte sa do súťaže o domáci šijací a vyšívací stroj Redstar H300.

TRENČÍN MESTO MÓDY – s Trenčínom sa spája dlhodobá tradícia výstav a veľtrhov spojených s rôznymi odvetviami priemyslu. Medzi najpopulárnejšie akcie v odvetví odevníckeho priemyslu patrila výstava Trenčín – mesto módy, ktorej história siaha až do roku 1963. Prvýkrát sa konala pod názvom Výstava výrobkov trenčianskeho textilného a odevného priemyslu v závodnom klube Merina Trenčín. Od roku 1970 výstava prešla pod VHJ Slovakotex, a od roku 2007 pod spoločnosť Expo Center a.s. Trenčín. V roku 2008 svoje brány žiaľ definitívne zatvorila.
Alebo nie?
V roku 2017 sa výstava opäť uskutočnila a pokračuje aj tento september. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči.

TRENČÍN MESTO MÓDY

S mestom Trenčín sa spája dlhodobá tradícia výstav a veľtrhov spojených s rôznymi odvetviami priemyslu. Medzi najpopulárnejšie akcie v odvetví odevníckeho priemyslu patrila výstava Trenčín – mesto módy, ktorej história siaha až do roku 1963. Prvýkrát sa konala pod názvom Výstava výrobkov trenčianskeho textilného a odevného priemyslu v závodnom klube Merina Trenčín. Od roku 1970 výstava prešla pod VHJ Slovakotex, a od roku 2007 pod spoločnosť Expo Center a.s. Trenčín. Nuž a v roku 2008 svoje brány definitívne zatvorila.

ZAČIATKY

Odevníctvo do Trenčína priniesol továrnik Jan Nehera. Prvú konfekciu šil už v roku 1939 v dielni na dnešnej Palackého ulici. O rok neskôr odkúpil pozemky „Za mostami“ na pravom brehu Váhu, kde postavil výrobné haly. Fabriku, v ktorej pracovalo takmer 200 ľudí, slávnostne otvoril a dal vysvätiť 24. augusta 1940. Stala sa základom na vybudovanie odevníckeho kolosu Odeva, ktorý vznikol v roku 1948.

REŠTART

Myslíme si, že práve v tejto dobe je veľký návrat k poctivej domácej produkcii, návrat k remeslám, manuálnej ľudovej kreativite. Vzniklo veľa nových odevných spoločností, súkromných manufaktúr, výrobcov ale aj dizajnérov, ktorí zásobujú trh naozaj kvalitnými výrobkami, odevmi, doplnkami, šperkami a my ich chceme širokej verejnosti predstaviť. Chceme prezentovať to najlepšie, najkvalitnejšie a najoriginálnejšia čo sa momentálne na Slovensku a v Čechách vyrába, našim cieľom je oživiť veľtrh aj zahraničnou kvalitnou produkciou z Maďarska, Rakúska a Poľska.

Napíšte nám a poradíme Vám pri výbere toho správneho produktu pre Vás!

Informačný web pre Vás a získanie trasy ku nám. Tešíme sa na Vás!